Історії 21 Липня, 2013

Пора почати читати

Читання влітку не є життєвою необхідністю. Навіть більше. Літо вважається найяскравішою порою року, тобто, часом, коли потрібно розважатись, наповнюватись енергією і вітамінами, вдосталь використовувати свою свободу і насичувати пам’ять моментами, які потім можна буде витягнути наверх з далеких закапелків і розсмакувати з гарячим чаєм.
Тим не менше, у моїй голові зявилась ще одна прочитана книга – Я обслуговував англійського короля”. Автор – Богуміл Грабал.Неймовірно легко читати потік свідомості головного героя. Такий коротенький виклад нашого снування по землі, який не варто ні критикувати, ні хвалити. Ми всі живемо по-різному, тож і враження від книги відрізнятимуться. Скажу лише, що під впливом цієї книги у мене з’явились дуже своєрідні, емоційні, прості й добрі сни.
Уривок з книги:
…Я співав так само, як вив пес, але відчував, що випускаю цим співом з себе шухляди й шкатулки, повні застарілих векселів і зайвих листів та листівок, що з моїх вуст вилітають обривки старих, наполовину розшматованих, одна на одну накле­єних афіш, які всі разом утворюють безглузді тексти, де звіти з футбольних матчів змішуються з оголошеннями про концерти, плакати з виставок зливаються з афішами про виступи духових оркестрів, все те, що осідає в людині, наче дим і кіптява в легенях курця. І ось я співав, і було мені так, ніби я відхаркував і відпльовував те, чим забилися горло й горлянка, було мені так, як пивним руркам, які шинкар пропарює і чистить струменем води, у мене було відчуття, ніби я кімната, де жили два покоління родини і де зі стін зірвано шпалери, наклеєні одна на одну багатьма шарами…
 

You Might Also Like

Leave a Reply