Історії 25 Липня, 2013

Everything Is Illuminated

Донт бі дістресд. Мій початок був саме таким. Ми сиділи з дівчатами у когось вдома, пили кавучай, їли щось смачне і дивились фільм Everything Is Illuminated.
Точно пам’ятаю, що було весело. “Дивовижна” вимова Олександра Перцова, гарна гра “Джонфена” та собака-поводир “сліпого” діда-водія разом з мільйоном цікавих деталей, пов’язаних з Україною та її жителями змушували нас сміятись, сумувати і вдумуватись. Згодом я прочитала багато критичних відгуків про фільм та тверджень, що стрічка створює негативне враження про Україну. Частково погоджуюсь. Тим не менше, вважаю, що фільм варто переглянути.
2
Через деякий час після того я сподобала собі Gogol Bordello – гурт, у якому співає Євген Гудзь (той самий Євген, який так прекрасно перевтілився у Алекса – перекладача з Одеси. Саме Алекс разом зі своїм дідом, собакою і американцем Джонатаном вирушив у невеличку подорож для того, щоб допомогти Джонатану віднайти Августину. Вся історія тісно переплетена з євреями, війною і смертю.
3
Десь через 2 роки після перегляду вищезгаданого фільму, я побачила у книгарні невеличку книжку під назвою “Все ясно”. Зрозумівши, що це переклад книги “Everything is illuminated”, негайно купила творіння Джонатана Сафрана Фоера.
Було дуже цікаво читати. Книга написана у формі своєрідного листування між Джонатаном і Алексом. Хлопці надсилають один одному шматки своїх письменницьких напрацювань. Описують події, що відбулись. Алекс трохи пише про свою сім’ю, ховаючи за невдалими жартиками сумну буденність життя середньостатистичних родин. Джонатан, який змалку хотів стати письменником, описує передісторію.
Я довго розтягувала читання цієї книги, відкладаючи, щось вигадуючи. А потім якось прокинулась о 5 ранку. Не могла більше заснути, тож почала дочитувати. І перш ніж мої домашні почали ворушитись по дому, готуючись до дня, я вже сумно сиділа на дивані і думала про всю болісність цієї книги.
Думаю, її треба відчути. Трохи нагадати собі історію. І добре вдуматись у життя.
 
Трохи гарних цитат з книги:
Смерть це єдина річ у житті, яку ви мусите усвідомите, коли вона стається.
 
У Менахема була серйозна гризота: він мав більше грошей, ніж було речей, які за них можна було купити.
 
Ми сміялися, бо розуміли, як це недотепно виглядало, коли ми сиділи і гнили, відкривати ящик чи, може, нє? А ше ми сміялися, бо було стільки всього, чого ми не знали, і ми розуміли, шо є ше повно всього, чого ми ше не знаємо.
 
 

You Might Also Like

1 Comment

  • Петько Степуляк 11 Серпня, 2013 at 17:51

    Я чекаю коли ти вручиш мені цю книжку!!!!!

  • Leave a Reply