Стиль життя 16 Квітня, 2015

Стівен Кінг: “Writing is magic.”

Відомий на увесь світ Стівен Кінг – не лише чудовий письменник. Він ще і люблячий чоловік та хороший батько, який пережив страшні злидні, виборсався з алкогольно-наркотичного дна та ледь не помер в автокатастрофі. Звідки я все це знаю? Прочитала у книзі “On Writing”, за допомогою якої Кінг ділиться найбільшою таємницею у світі (як стати письменником) і розповідає про своє нелегке, але неймовірно цікаве життя.

Кінгові історії справді вартують, щоб ви прочитали їх самостійно. Я не зможу передати його особливий шарм використовувати просту мову, легку граматику та збалансовану кількість лайки, яка навіть не ріже мої уявні вуха (бо коли читаєш, то уявні губи вимовляють неуявні слова). Володієте англійською? “On Writing” розважить вас цікавими історіями про дитинство Кінга, його перші спроби писати та видаватись, кохання-зітхання, діток-квіток, перші літературні зустрічі, роботу вчителем, заробляння грошей та розвиток навичок письменника. 

То що ж може зробити людину письменником?

Я все життя дивувалась курсам, які вчать творчих людей писати. Впевнена, щоб стати письменником треба бути талановитим. Тобто, мати талант і розвивати його. Звісно, погоджуюсь, що можна навчитись створювати гарні тексти: використовувати відповідні слова, правильно розставляти коми та вигадувати захопливі сюжети. Бестселер чи класика? Заробляння грошей чи закладання сенсів у чужі голови? Як король фантастики та літератури жахів, Кінг справді може дати добру пораду писакам-початківцям.

Як стати письменником (виконані пункти закреслюй):

  • знайди ідеального читача

Має бути хтось, хто вірить у тебе. Хто підтримуватиме усі починання, вийматиме зі смітника чернетки і заспокійливо плескатиме по плечу. Не потрібно довгих промов. Просто хай хтось у тебе вірить. Хтось, хто прочитає чорновий варіант твого твору і скаже: “У цьому щось є. Продовжуй писати.”

  • використовуй відповідні слова, граматику та стиль

Письменник – майстер слова. А майстер має володіти певним набором інструментів. Письменникову скриньку з інструментами наповнюють словниковий запас, граматика та стиль. Не варто використовувати незрозумілі слова, псувати тексти неправильною побудовою речень та засмічувати думки читача нагромадженням невідповідної лексики.

  • читай всюди і завжди

Якщо хочеш бути письменником, то виконуй дві речі: багато читай і багато пиши. Читаючи хороші книги, можна вивчити все про стиль, розвиток сюжету, створення крутих героїв та правдиве розповідання історій. Звісно, замість читання можна дивитись телевізор чи сидіти в неті. Проте Кінг каже, що вимкнувши телевізор, можна покращити не лише якість власних творів, а навіть якість життя. Чим більше людина читає, тим краще вона пише. Адже Homo legens постійно розвивається і тому починає розуміти різницю між хорошим і поганим письмом.

  • пиши, бо письменник – від слова “писати”

Звісно, важливим пунктом є практика. Треба писати багато. Якщо хочеш досягти успіхів у літературній сфері, то сідай за стіл і пиши. У Кінга чудовий розклад дня: зранку він пише книги, по обіді – відповідає на листи, а ввечері – читає щось і проводить час з родиною. Кінг пише кожнісінького дня. А ти?

  • використовуй якомога більше діалогів

За допомогою діалогів можна висловити все. Не переповідай, якщо можеш передати це словами героїв.

  • пиши вже, редагуй пізніше

Написавши твір, не поспішай його кудись надсилати. Поклади рукопис у шухляду у прямому чи переносному значенні – дай йому спокій на деякий час. Поїдь на відпочинок, розслабся, займись чимось. А потім повернись до твору і відредагуй його: виправ помилки, забери невідповідності.

  • пиши, щоб бути щасливим

Писати треба не для того, щоб стати знаменитим, заробити багато грошей чи знайти собі друзів. Писати варто для того, щоб збагатити життя читачів та письменника. Пиши, якщо стаєш від цього щасливим.

Have a happy writing!

You Might Also Like

Leave a Reply