Історії Червень 28, 2016

Як відповідати на вакансію

як відповідати на вакансію

На якомусь із років університетського навчання (у кожної особи жага працювати з’являється у різний час) студенти починають відчувати, що стипендії недостатньо. Хочеться самореалізовуватись, заробляти багато грошей, доводити свою класність і випробовувати, що ж це за життя таке з 9 до 5. Отоді й починається веселість. 

Так, треба скласти резюме. А на якому сайті його публікувати? Може, на всіх? Ой, телефон дзвонить. Ні, мене не цікавить помічник керівника. Ні, я не прийду на навчання. Знову телефон. Так, це я. Добре. Домовились. І починаєш шукати сорочку. Думаєш, чи у тій суперкомпанії є дрес-код. Приходиш раніше. Сидиш у коридорі. Напевно, ти вже не перший претендент на вакансію. Не знаєш відповіді навіть на половину всього, про що тебе питають. Ми вам зателефонуємо. 

Або інший варіант – тобі ніхто не телефонує. Твої резюме на всіх можливих сайтах. Ти надсилаєш людям відповіді на вакансії. Але фідбеку немає. У чому ж проблема? Недавно я спробувала себе у ролі особи, яка шукає працівників. Тепер можу зі сміливістю стверджувати, що знаю як відповідати на вакансію.

1.Уважно прочитай вимоги

Зазвичай, в описі вакансії вказано всю необхідну інформацію. Не варто автоматично відправляти своє резюме всім, навіть не читаючи опису. Опублікувавши вакансію “Ілюстратор“, я отримала кілька повідомлень від водія, вантажника і бухгалтера. Жодна з цих осіб не вміла малювати.

2.Не надсилай автоматичне резюме

Що би там не писали на сайтах пошуку роботи, автоматичні резюме виглядають жахливо. Краще мати кілька варіантів свого резюме, створених для різних вакансій. Припустимо, одне на вакансію перекладача, друге на вакансію копірайтера, третє – вчителя. Не варто в одному резюме писати весь свій досвід. Краще вказати лише той, який справді стосується бажаної вакансії.

Хочеш знайти роботу?

3.Обов’язково додай супровідний лист

Супровідний лист – можливість показати HR-ові, що тобі справді потрібна ця робота. Це шанс прорекламувати себе. Головне – робити це правильно.

4.Виконай вимоги

У своїй вакансії я попросила НЕ надсилати мені резюме, а лише написати супровідний лист і прикріпити декілька своїх робіт. Тим не менше, більшість людей проігнорувала мої прохання. Я отримала купу авторезюме з непотрібною мені інформацією про те, де людина закінчила школу і т.д. Замість того, щоб прикріпити кілька малюнків до листа, люди просто надсилали посилання на свої роботи на різних сайтах. Добре, я не суперзайнята людина. Тим не менше, коли прагнеш працювати у класній компанії, краще не ігнорувати вказані у вакансії вимоги і не витрачати нічий час.

5.Прагни отримати роботу

Можливо, ти не маєш достатньо навичок та знань. Ти можеш неправильно виконати тестове завдання. Чи просто не підходиш компанії. Тим не менше, написавши правильного супровідного листа і виявивши бажання працювати, ти матимеш більше шансів, ніж особа, яка має багато досвіду, але не виявляє достатньо зацікавлення певною вакансією.

як відповідати на вакансію

Гроші потрібні всім. Тим не менше, краще займатись роботою, яка приносить не лише money, а й задоволення. Успіху тобі з пошуками такої роботи. Гарного робочого дня!

You Might Also Like

Leave a Reply