Стиль життя 29 Грудня, 2016

Що читати взимку? 16 книг для кожного

Що читати взимку?

Різні жанри, цілі, герої, формат та стиль написання. Згадані нижче книги об’єднує лише одне – вони стали відповіддю на моє питання “що читати взимку“. Чи виправдали ці книги моє очікування і для кого вони можуть стати ідеальним подарунком? Детальніше нижче.

Художні

“Таємнича історія Біллі Міллігана” Д. Кіз

Основою для твору стала реальна історія про Біллі Міллігана, у якому вживалось 24 особистості. Розлад множинної особистості – діагноз хлопця, який докорінно змінив його життя. Деякі особистості – добрі та розумні. Інші – злі чи навіть злочинні. В’язниці, психлікарні, дивні будні.

Спершу книга була для мене цікавою. Я захоплювалась тим, як автор подає цю історію. Проте потім вона стала заважкою. Надто негативна. Хотілось швидше дочитати і не повертатись до цієї історії. Враження, як від книги “Механічний апельсин”. Автор – молодець, але читати цю книгу може бути морально важко.

“Гаррі Поттер і прокляте дитя” Дж. Роулінґ, Дж. Торн

Про те, що відбувається з Поттером та його родиною через 19 років після битви за Гоґвортс.

На цю книгу я, як і всі поттеромани, чекала із захопленням. Дізналась, що це п’єса, яку взагалі не Роулінг написала і засмутилась. А потім прочитала її за кілька годин і втішилась, бо це історія, яка варта уваги. Добро і зло, батьки і діти, виховання і розвиток – багато тем, які зацікавлять і дорослих, і дітей.

“Олів Кіттерідж” Е. Страут 

Олівія – жорстка жінка з важким характером і особливим ставленням до всього навколо. У книзі описано її життя, що сповнене найрізноманітніших подій та емоцій – кохання, хвороби, ревність, депресія, проблеми, радість, діти… Дуже класний стиль написання. За цю книгу Страут отримала Пулітцерівську премію. Читати точно варто, а краще ще й серіал подивитись.

“Список Шиндлера” Т. Кініллі

Про Оскара Шиндлера, члена нацистської партії, який врятував понад 1200 євреїв під час Голокосту. Сухо, деталізовано, прямолінійно. Варто прочитати всім, хто хоче зрозуміти більше про геноцид у 1939–1945 роках. 

“Хлопчик у смугастій піжамі” Дж. Бойн

Після “Списку Шиндлера” ця книга здається вигаданою оповіддю про вигадані події. Насправді, книга про реальні речі – життя біля концентраційного табору очами восьмирічного сина німецького генерала. Книга розчулює і змушує вкотре задуматись про важливість людського життя. 

“Загадкове нічне вбивство собаки” М. Хеддон

Розповідь 15-річного аутиста, Крістофера Буна, про його буденне життя, яке раптово набуває нових обертів після того, як хлопець розпочинає власне розслідування. Книга неймовірно цікава. Читати її дуже легко. Перегортаючи сторінку за сторінкою, я любила цього дивакуватого героя все більше й більше, переживала з ним усі труднощі і дізнавалась більше про внутрішній світ аутиста. 

“Вгору по сходах, що ведуть вниз” Б. Кауфман

Про спроби молодої викладачки англійської мови та літератури зацікавити учнів цим предметом. Про бюрократію, шкільні закоханості, дорослішання, безглуздість певних сторін шкільної системи та стосунки між людьми. Книгу написано у формі листів, діалогів та циркулярів. Доволі цікаво, але надто вже авторка розхвалила власне творіння у передмові.

“Поховайте мене за плінтусом” П. Санаєв

Автобіографічна розповідь про те, якою руйнівною може бути любов рідних. Головні герої:

  • хлопчик, який вимушено живе з бабусею і дідусем. Постійно ніби-то хворіє, майже не ходить до школи та намагається не забути маму.
  • дивакувата бабуся, яка силою забрала внука від дочки і тепер намагається його виховувати, постійно скаржачись на все та перетворюючи їхні життя на пекло
  • дідусь, який уникає своєї дивної дружини і тому постійно тікає у відрядження

Мені книга неймовірно сподобалась. Я відчула її правдивість і щиро співчувала хлопчикові, який не може робити те, що хоче (жити з мамою, ходити до школи, не відвідувати тисячу лікарів, гратись і т.д.). Раджу. 

“Абсолютно неочікувані історії” Р. Дал

Я чомусь була впевнена, що Роальд Дал – дитячий письменник. Любила і розумничку Матильду, і добрульку Чарлі, дивака Містера Фокса, і нещасного Джеймса. А от “Абсолютно неочікувані історії” стали для мене приємним відкриттям. Назва повністю правдива. Ці історії вражають. Чого тільки варта розповідь про особливу дитину, яку годували медом. Або ризиковане парі на “спрацює запальничка чи ні”, у якому герої закладались на мізинець. 

“Не довіряйте кішкам” Ж. Легардиньє

Працівниця банку закохується у нового сусіда, вирішує змінити місце роботи і спостерігає за тим, як кожне рішення змінює плин її життя. Нові знайомства та можливості приносять головній героїні не лише щастя та радість. Її чекає багато несподіванок.

Книга мені не сподобалась. Передбачувана мелодрама. Але підійде тим, хто шукає легкого чтива.

“Моя сім’я та інші звірі” Дж. Даррел

Спогади про дитинство Даррела, проведене на острові Корфу. Самоіронічно, легко та невимушено письменник описує не лише природу грецького острова та тваринок, що його населяють, а й життя власної родини.  Мило і цікаво. До того ж, я неодноразово бачила цю книгу у всяких must read списках.

Розвиток

“Муза і чудовисько. Як організувати творчу працю” Я. Франк

Яна – ілюстратор, дизайнер, блогер, автор і людина, яка пережила рак. І не просто пережила, а навчилась, як працювати, надихатись та творити у різних умовах. У цій книзі вона ділиться досвідом про те, як організувати творчу працю. Стисло, корисно, цікаво. Варто прочитати всім творчим особистостям, кому іноді так важко змусити себе працювати.

“Від нуля до одиниці” П. Тіль

Від успішного підприємця для тих, хто хоче таким стати. Про те, як навчитись створювати нове, а не копіювати інших. Стартапи, інноваційні схеми, історії розвитку відомих компаній та мільйон термінів, значення яких я не розумію. Книга для розумних людей, яким цікаво читати про дію експоненціального закону,  венчурний капітал та рух від 0 до 1.

“TransforMe Book” А. Петрова

Книга від Анни Петрової про любов людини до себе, визначення місії в житті, втілення мрій та самореалізацію. Наповнена конкретними питаннями, що допомагають зрозуміти себе та нарешті почати змінюватись. Підійде всім, хто цікавиться саморозвитком.

Виховання

“Французькі діти не плюються їжею” П. Друкерман

Бестселер від американки, яка народила і виховує дітей у Франції. Ділиться таємницями мам-француженок, які ідеально виглядають, не хвилюються про все на світі та навіть не намагаються бути ідеальними мамами. Вони живуть нормальним життям, працюють, розвивають хобі та люблять своїх чоловіків. У книзі авторка пояснює чому так є і на прикладах показує, як навчити діток спати вночі, чемно їсти дорослу їжу, забути про перекуси та взагалі бути самостійними. 

Книга мені дуже сподобалась. Не знаю, чи всі поради пані Друкерман реально втілити в життя, але звучать вони доволі раціонально. 

“Спілкуватись з дитиною. Як?” Ю. Гіппенрейтер

Назва все пояснює. Це книга відомого психолога та педагога, яка допомагає батькам знайти спільну мову з дитиною. Правила прості та зрозумілі? Чи легкі у виконанні? Не впевнена. Але ця книга нагадала мені мою улюблену “Як слухати, щоб діти з нами говорили. Як говорити, щоб діти нас слухали”, яка допомогла подолати багато учнівських вибриків під час мого репетиторства. Must read для батьків, майбутніх батьків та тих, хто цікавиться психологією і вихованням.

Ось і все. Це мій варіант 16 книг для цієї зими. Щось припало до душі?

You Might Also Like

Leave a Reply