Найкраще Стиль життя 5 Липня, 2017

5 міфів вагітності – мій досвід

5 міфів вагітності.

8 травня я стала мамою. Маленький хлопчик з’явився на світ неочікувано, випередивши УЗД-прогнози на 2 тижні. У неділю вдень ми з М ходили по магазинах у пошуках плаття для вагітної фотосесії, що планувалась у вівторок. А вночі почались перейми. Напевно, наш Лука не хотів фотографуватись. Все пройшло добре. Ми щасливо звикаємо бути сім’єю із трьох. І хоча зараз кожну вільну хвилинку хочеться витрачати на сон/душ/спокійно полежати/побути в тиші, я повертаюсь до блогу. Сподіваюсь, комусь ці записи стануть у нагоді так само, як у свій час багато вагітних/пологових/мамських постів допомогли мені. Отож, ось 5 міфів вагітності, які успішно розвінчались у моєму житті.

 

1. Перше УЗД – найточніше.

Побачивши дві смужки, я не повірила до кінця. Хотілось побачити на власні очі, що все добре. Тому після відвідин жіночої консультації ми з Максом пішли на УЗД. Там ми вперше побачили малюка, почули його серцебиття і дізнались термін вагітності. Але як виявилось потім, лікар помилилась на 2 тижні. Тож на 39 тижні ми з Максом були впевненими, що це лише 37 і що до пологів ще мільйон часу.

2. Хочеться особливої їжі: солоного кавуна, зимових полуниць, під’їздних стін і т.д.

Я харчувалась нормально. Обмеживши себе у шкідливій їжі, я все ж дозволяла собі час від часу каву, шоколад, цитрусові… Все ж я не їла сиру рибу, не пробувала нових екзотичних фруктів і не споживала жирної та гострої їжі. Крім того, не помітила ніяких cravings – захцянок у їжі. У певний період мені хотілось яблук. А ще я підсіла на галети: гречані, пшеничні, пшенично-рисові. Коли хочеться щось пожувати, це просто знахідка.

collage

3. Обов’язково домовлятись з лікарем.

Всі навколо запитували нас з Максом з ким ми збираємось народжувати. Ми відповідали, що з черговою бригадою. Дехто просто хитав головою, а дехто казав, що це безвідповідально. Тим не менше, попередньо ні з ким не домовляючись і нікому не даючи грошей, коли все почалось, ми просто приїхали у пологовий. Всі лікарі добре до нас ставились. Тобто, не було ніякого сюсюкання чи якихось привілеїв/ніжностей/поблажок/чи що там очікують, коли домовляються. До мене ставились, як до звичайної пацієнтки. І все пройшло добре.

4. У пологовому жахливі умови.

Умови нормальні. І правду кажучи, коли народжуєш, взагалі не думаєш про інтер’єр, давність обладнання і колір стін. Щодо післяпологового відділення, там теж доволі нормально. Звісно, зовсім не так класно, як показують щасливі мамочки у своїх “Все про пологи у США” чи “Народжую у Польщі” відео. Холодильник на поверсі. Можна сходити в душ. У боксах миють підлогу та забирають сміття декілька разів на день. Все стареньке, але чистеньке.

5. Пологи – пекельний біль.

Звісно, для кожного цей досвід є індивідуальним. Для себе я зрозуміла, що під час нормальних пологів без ускладнень не трапляється нічого такого, чого наш організм не може витримати. Вагітність – природний стан. Під час нього класно бути активною, збалансовано харчуватись, залишатись позитивною і вірити, що пологи пройдуть легко і ви вже скоро побачите свою крихітку. Неодноразово читала і дивилась розповіді жінок, у яких пологи пройшли без мук. Без негативного досвіду. Пологи – праця, результатом якої є щастя на руках і розуміння, яким сильним є тіло і яким дивом є народження дитини.

my pregnancy

Поради для вагітних (чи швидше для мене, коли мені знову пощастить пережити цей особливий період):

  1. Не слухай безпідставних порад. Навколо тебе – мільйон інформації. Все, що потрібно – час для прочитання книг і перегляду відео. З того, що допомогло мені: відео лікаря Березовської, книги Комаровського, відео Ніни Зайченко, книга Одена “Відроджені пологи”, “Мистецтво грудного вигодовування” від ЛЛЛ (це просто must read!), курси для вагітних у центрі свідомого батьківства “Дівія” (рекомендую!).
  2. Зареєструйся на YourDueDate.com. Кожної середи ми з Максом починали ранок з прочитання мейлу, що розповідав якого розміру зараз дитинка, які зміни відбуваються з нею і зі мною. А ще там були корисні поради.
  3. Займайся спортом (звісно, без фанатизму). Мені дуже сподобалось займатись по відео Маші Єфросініної. Зарядка, що допомагає залишатись у хорошій формі.
  4. Не зважай на забобони.
  5. Не хвилюйся.
  6. Знаходь час на духовний та творчий розвиток (за вічними думками про особливий стан легко загубити себе).
  7. Прислухайся до себе. 
  8. Пам’ятай, що все відбувається так, як має бути.
  9. Дізнайся стать дитини за допомогою торта на baby gender reveal party. Це так весело, хвилююче і смачно!
  10. Будь радісною!

Всім вагітним вітання! Легких пологів вам! Всім невагітним теж вітання. Сподіваюсь, цей пост допоміг розвіяти деякі з ваших страхів. 

You Might Also Like

Leave a Reply