8 травня я стала мамою. Маленький хлопчик з’явився на світ неочікувано, випередивши УЗД-прогнози на 2 тижні. У неділю вдень ми з М ходили по магазинах у пошуках плаття для вагітної фотосесії, що планувалась у вівторок. А вночі почались перейми. Напевно, наш Лука не хотів фотографуватись. Все пройшло добре. Ми щасливо звикаємо бути сім’єю із трьох. І хоча зараз кожну вільну хвилинку хочеться витрачати на сон/душ/спокійно полежати/побути в тиші, я повертаюсь до блогу. Сподіваюсь, комусь ці записи стануть у нагоді так само, як у свій час багато вагітних/пологових/мамських постів допомогли мені. Отож, ось 5 міфів вагітності, які успішно розвінчались у моєму житті.
1. Перше УЗД – найточніше.
Побачивши дві смужки, я не повірила до кінця. Хотілось побачити на власні очі, що все добре. Тому після відвідин жіночої консультації ми з Максом пішли на УЗД. Там ми вперше побачили малюка, почули його серцебиття і дізнались термін вагітності. Але як виявилось потім, лікар помилилась на 2 тижні. Тож на 39 тижні ми з Максом були впевненими, що це лише 37 і що до пологів ще мільйон часу.
2. Хочеться особливої їжі: солоного кавуна, зимових полуниць, під’їздних стін і т.д.
Я харчувалась нормально. Обмеживши себе у шкідливій їжі, я все ж дозволяла собі час від часу каву, шоколад, цитрусові… Все ж я не їла сиру рибу, не пробувала нових екзотичних фруктів і не споживала жирної та гострої їжі. Крім того, не помітила ніяких cravings – захцянок у їжі. У певний період мені хотілось яблук. А ще я підсіла на галети: гречані, пшеничні, пшенично-рисові. Коли хочеться щось пожувати, це просто знахідка.
3. Обов’язково домовлятись з лікарем.
Всі навколо запитували нас з Максом з ким ми збираємось народжувати. Ми відповідали, що з черговою бригадою. Дехто просто хитав головою, а дехто казав, що це безвідповідально. Тим не менше, попередньо ні з ким не домовляючись і нікому не даючи грошей, коли все почалось, ми просто приїхали у пологовий. Всі лікарі добре до нас ставились. Тобто, не було ніякого сюсюкання чи якихось привілеїв/ніжностей/поблажок/чи що там очікують, коли домовляються. До мене ставились, як до звичайної пацієнтки. І все пройшло добре.
4. У пологовому жахливі умови.
Умови нормальні. І правду кажучи, коли народжуєш, взагалі не думаєш про інтер’єр, давність обладнання і колір стін. Щодо післяпологового відділення, там теж доволі нормально. Звісно, зовсім не так класно, як показують щасливі мамочки у своїх “Все про пологи у США” чи “Народжую у Польщі” відео. Холодильник на поверсі. Можна сходити в душ. У боксах миють підлогу та забирають сміття декілька разів на день. Все стареньке, але чистеньке.
5. Пологи – пекельний біль.
Звісно, для кожного цей досвід є індивідуальним. Для себе я зрозуміла, що під час нормальних пологів без ускладнень не трапляється нічого такого, чого наш організм не може витримати. Вагітність – природний стан. Під час нього класно бути активною, збалансовано харчуватись, залишатись позитивною і вірити, що пологи пройдуть легко і ви вже скоро побачите свою крихітку. Неодноразово читала і дивилась розповіді жінок, у яких пологи пройшли без мук. Без негативного досвіду. Пологи – праця, результатом якої є щастя на руках і розуміння, яким сильним є тіло і яким дивом є народження дитини.
Поради для вагітних (чи швидше для мене, коли мені знову пощастить пережити цей особливий період):
- Не слухай безпідставних порад. Навколо тебе – мільйон інформації. Все, що потрібно – час для прочитання книг і перегляду відео. З того, що допомогло мені: відео лікаря Березовської, книги Комаровського, відео Ніни Зайченко, книга Одена “Відроджені пологи”, “Мистецтво грудного вигодовування” від ЛЛЛ (це просто must read!), курси для вагітних у центрі свідомого батьківства “Дівія” (рекомендую!).
- Зареєструйся на YourDueDate.com. Кожної середи ми з Максом починали ранок з прочитання мейлу, що розповідав якого розміру зараз дитинка, які зміни відбуваються з нею і зі мною. А ще там були корисні поради.
- Займайся спортом (звісно, без фанатизму). Мені дуже сподобалось займатись по відео Маші Єфросініної. Зарядка, що допомагає залишатись у хорошій формі.
- Не зважай на забобони.
- Не хвилюйся.
- Знаходь час на духовний та творчий розвиток (за вічними думками про особливий стан легко загубити себе).
- Прислухайся до себе.
- Пам’ятай, що все відбувається так, як має бути.
- Дізнайся стать дитини за допомогою торта на baby gender reveal party. Це так весело, хвилююче і смачно!
- Будь радісною!
Всім вагітним вітання! Легких пологів вам! Всім невагітним теж вітання. Сподіваюсь, цей пост допоміг розвіяти деякі з ваших страхів.