Історії 25 Квітня, 2018

Прокрастинація – еврідей страґл

Сидиш перед білим листком і дивишся на нього. А він витріщається на тебе. Ти думаєш.

Ось як я зараз візьму і всього тебе спишу геніальними ідеями! Ох, як візьму ручку, що залишає розводи. І схоплю тебе за спіраль і гортатиму у пошуках натхнення. А потім поллється ціла книга. Оповідання варте найкращих премій. Ні, краще роман. Ні, неважливо. Просто такий собі незначний бестселер, що принесе мільярди, які ти з легкістю витрачатимеш на затишок вдома, благодійність і стомлені мандрами м’язи. Летітимеш з презентації на читання, з тренінгу на курси письменницької майстерності. Будеш мило посміхатись і засоромлено кивати головою на прохання фанатів з тобою сфотографуватись. Але взагалі, не матимеш на це часу. Бо ти писатимеш і писатимеш, відмахуючись від благань видавців.

Прокрастинація понад усе.

У тебе буде власний стіл для писання з мармуровою ніжкою. Найкращі у світі програми редагування. Найприємніший редактор та найдотепніший помічник. По твоїх сценаріях зніматимуть фільми, після яких люди змінюють життя чи просто виходять з мокрими очима і непочатими відерцями попкорну. Ти станеш генієм. Ні, ти вже ним є. Ти ж стільки тренінгів подивилась. Стільки книг перечитала. Стільки лайків отримала. Стільки ручок списала. Стільки сюжетів вигадала.

– Але ні, почекай, – шепоче білий листок паперу. – Піди краще чаю завари. Хто ж пише без чаю?

– А й справді, – погоджується твій внутрішній голос.

До чаю прихоплюєш бутерброд і щось солоденьке. Глюкоза ж допомагає мозкові працювати, це всі знають. Ну що ж, почнемо.

Але ручка не встигає зіпсувати ідеальності нового блокноту. І документ на комп’ютері не створюється. Раптово виявилось, що треба перевірити пошту. І відписати на десять важливих повідомлень. І пошукати гіфки, які найкраще передадуть OH NO! чи Thanks! А ще розпланувати бюджет. І написати план. А ще треба пошукати матеріал для робочої статті.

Ти починаєш працювати, зосереджено сьорбаючи чай і посипаючи крихтами клавіатуру. З іншої кімнати лунає вітання “Мам, я прокинувся і хочу пити/їсти/плакати/сміятись/твоєї уваги/цікавих пригод“. Ти біжиш туди, залишаючи білий листок на дивані самовдоволено виблискувати чистотою.

Прокрастинація – ти, один – нуль.

Побачимось завтра. Те ж місце. Той самий час.

P.S. Про інші варіанти прокрастинації читай тут.

You Might Also Like

Leave a Reply