Стиль життя 3 Травня, 2018

Як 24-річній графоманці досягнути успіху?

Ще не маю точного рецепту як досягнути успіху, але вже рухаюсь у цьмоу напрямку.

Перший рік материнства виявився для мене своєрідним перезавантаженням. Пройшовши етапи “спокійно, все буде, як раніше” і “о Боже, життя ніколи не буде таким, як колись”, я стала іншою людиною. Про деякі з моїх змін можна почитати тут. Спершу, як багато інших щасливиць, я намагалась наблизитись до образу тієї ідеальної жінки-мами-особистості, яка встигає тримати в ідеальному порядку себе, дітей, чоловіка, дім, роботу, творчість, світ. Але. Не так трапилось, як записувалось у вишукані пленери.

Упродовж довгого часу я тримала у голові декілька питань. Прийшов час їх записати. Тоді голові стане легше. Якщо в голові пояснішає, відповіді прийдуть швидше. А як матиму відповіді, то з’явиться новий план.

Ким бути?

Глобально – людиною, яка хоча б не шкодить світові. Локально – тією, що змінює життя на краще. Хочу творити. Слово “письменниця” мене трохи лякає, особливо беручи до уваги факт, що я не написала ще жодної книги. Але оте приємне відчуття страху і є одним з доказів, що обране бажання варте втілень.

То хто я? Людина, яка хоче бути письменницею? Хотіти – надто мало. Вірю у силу позитивних афірмацій. Вірю, що мрії про які часто говоримо і думаємо, збуваються. Знаю, що “як корабель назвеш, так він і попливе”. А ще знаю, що треба прокидатись і казати не “я хочу написати книгу”, а “я вирішую написати книгу”.

Що потрібно для успіху?

Для чого?

Понад усе я люблю вигадувати історії. Обожнюю вслухатись у розмови перехожих, занотовувати уривки фраз, підкреслювати улюблені метафори. Люблю писати. Люблю, коли мої історії надихають, допомагають, змінюють.

Але я хочу робити це добре. Дуже добре. Якщо написати історію, то хай вона буде сильною. Якщо творити щось нове, то хай воно буде вартісним. Якщо витрачати час, то лише на те, що приносить користь, або задоволення.

Чому?

Я успішна? Певною мірою, так. Я щаслива і задоволена багатьма сферами життя. Але чи успішна я у традиційному сенсі цього слова? Ні. Тому я вирішила випробувати чужі рецепти успіху. Наприклад, правило 10 000 годин. Його суть: щоб досягти майстерності у певній сфері, треба цілеспрямовано розвиватись у ній упродовж 10 000 годин.

У цьому блозі 120 постів. Припустимо, що на створення кожного з них я витратила по 2 години. Додамо ще годин 20 за написання оповідання. І ще десь 40 годин за творчі університетські завдання. Плюс 100 годин робочих завдань і 100 годин неопублікованої писанини. У сумі: 500 годин творчості. 

Так, журналісти з BBC вже зазначали, що правило 10 000 годин практики не обов’язково приводить до успіху у справі. Але мені все одно імпонує цей метод. І єдиний шлях, який мені зараз подобається – працювати ще і ще, щоб #писати_краще_кожного_дня. Попереду 9 500 годин.

Що далі?

 • Часто писати у блог.
 • Багато читати.
 • Ділитись тим, що справді цікаво мені (перекладацькі штучки, історії з життя, літературне, письменницьке), не оглядаючись на те, чим найбільше цікавляться читачі.
 • Ставити собі цілі.
 • Випробовувати челенджі.
 • Проходити курси письменницької майстерності.
 • Ділитись прочитаним і написаним.

Чому я про це розповідаю?

 1. Мені просто так хочеться.
 2. Іноді скромність зайва.
 3. Розумію, що у сучасному світі досягнути успіху в 95% випадків неможливо без соцмереж.
 4. Мій досвід може когось надихнути.
 5. Тобі може бути цікаво слідкувати за моїм шляхом.

Перед тим, як стати майстринею слова, потрібно багато всього пройти. Ділитимусь крутими поворотами та підйомами тут та в інстаграмі – в особистому профілі та на сторінці Zакладки. Підписуйся, щоб не пропустити найцікавіше. І пиши мені на пошту hnatkovska@gmail.com, якщо маєш що мені сказати.

You Might Also Like

Leave a Reply