Найкраще Стиль життя 8 Червня, 2018

Найкращі екологічні покупки

Мої найкращі екологічні покупки,

Багато хто зараз нарікає на надмірну популярність веганства і прагнення бути екологічним. Справді, не їсти продуктів тваринного походження і не брати кульочків – доволі модно. Але як на мене, це найкращий варіант модності, який тільки може бути. І світ стане кращим, коли замість в’язаних купальників, гівевеїв і курсів мобільної фотографії, інстаблогери говоритимуть про сортування сміття і “подивіться, який класний курс з ресайклінгу я сьогодні пройшла”. #логічно_бути_екологічним 

Хочеш бути супергероєм і врятувати цей світ? Все, що тобі треба це привернути увагу людства до проблем екології. Як? Перепливи Тихий Океан. Ти будеш пливти кожного дня по 8 годин упродовж 180 діб. Кожні 30 хвилин тобі даватимуть воду чи суп. Тоді ти перевертатимешся на спину і будеш насолоджуватись перекусом. Біля тебе пливтиме човен з пристроєм, що відлякує акул. Ввечері ти повертатимешся у човен для відпочинку та їжі. Твоя команда братиме проби морської води, щоб визначити її рівень забруднення пластиком. А ще виловлюватиме рибу, щоб прослідкувати за тим, як пластик накопичується у стравоході. Хоча, окей. Це все робитимеш не ти, а Бенуа Лекомт. Це французький плавець, який у 1998 переплив Атлантичний Океан. А зараз перепливе Тихий. І найголовніша причина – показати всім скільки пластику в океані.

Добре, а нам що робити? Почати з сортування сміття та екологічних покупок. Екологічні покупки – приємно і весело. Ось моя підбірка.

Металеві трубочки $9

Найпопулярніший предмет одноразового використання – трубочка. Після доторку до твоїх уст в кафе, вона стрибає у смітник. А звідти – на звалище. Пластик потрапляє у річку, море, океан. І там живе. Спершу у воді, а потім у носах черепах і шлунках риб. Вони від цього помирають. На нас це не впливає? Навпаки. Є ще зоопланктон, який поглинає мікроскопічні шматочки пластику, а потім стає кормом для риб. А риба стає кормом для людей. 

Одним словом, це все не надто приємно. І від трубочки відмовитись легко. А ще можна замінити пластикову на металеву. Ось у цьому наборі на Amazon за $9 є 8 трубочок і дві щіточки, щоб їх чистити. Пити трохи важче, ніж з пластикових. Але мій 1-річний син впорався. Думаю, тобі теж вдасться!

Мої найкращі екологічні покупки, Мої найкращі екологічні покупки,

Бамбукові зубні щітки $12

Знаю, ти не хочеш негативу про те, як довго розкладатиметься пластикова зубна щітка. Бамбукові щітки – класна альтернатива. Спочатку незвичні на смак, а потім навіть приємні. І стильно виглядають. 

Кому не подобається деревина – користуйся щіткою Effa, яка виготовлена з переробленого паперу та органічного пластику. Такі щітки легко утилізуються та розкладаються у природі. До речі, придумали Effa українці. Зараз вони у списку 15 найкращих еко стартапів світу!

Мої найкращі екологічні покупки, Мої найкращі екологічні покупки,

Плівка для їжі з бджолиного воску $18

Замість стрейч плівки їжу можна використовувати багаторазову плівку з бджолиного воску Abeego (перейди на їхній сайт і глянь відео – вони чарівні). Ця плівка захищає їжу від впливу повітря та вологи. Дуже гарно реагує на тиск і тепло рук. Просто помни її у руках і все зрозумієш. 

Я обмотувала цією плівкою хліб, половинку авокадо та яблука. Їжа зберігається у гарному стані. А дім врятовано від поліетиленового сміття.

Мої найкращі екологічні покупки,

Мої найкращі екологічні покупки,

Багаторазові пакетики, 185 грн

Зазвичай фрукти та овочі купую у прозорі пакетики на замочках-бігунках. Купила їх давно для заморожування продуктів, а зараз використовую для шопінгу. А що робити з крупами/борошном/кашами? Як їх зручно купити екологічно? Вирішила замовити цей набір сумочок з органічної бавовни. Дуже легкі, зручні, легко закриваються. Замовляла в ozeroua. Вже протестувала – купила у Сільпо рис, насипавши у цю торбинку. Зручно і без претензій.

Мої найкращі екологічні покупки,

Мої найкращі екологічні покупки,

Книга Беа Джонсон “Дім – нуль відходів”, 150 грн

Беатріс Джонсон – засновниця Zero Waste стилю життя. Перейшовши на zero waste, вона разом з родиною змінила своє життя – стала щасливішою і змінила ставлення до речей. Її книга Zero Waste Home – бестселер, що став поштовхом до всесвітнього zerowaste руху. Беа показує, що такий стиль життя дозволяє заощаджувати час та гроші. А ще позитивно впливає на здоров’я. 

Саму книгу я лише почала читати. Тому враженнями поділюсь пізніше. Підписуйся на мій інстаграм, щоб не пропустити. Там зберігаю сторіз з прочитаними книгами та враженнями від них. На 2018 у мене ціль прочитати 100 книг. Поки закінчила лише 10, але читаю по декілька книг одразу і не дочитую те, що не цікаво. Тому скоро список збільшиться. Можемо подружитись у goodreads.

Мої найкращі екологічні покупки,

Ось такими є мої екологічні покупки. Серед улюблених, але раніше згадуваних ще є чашка KeepCup. З нею можна купувати каву/чай з собою. До речі, багато кав’ярень дають знижку за те, що купуєш напій у свою чашечку. Хіба не круто?

Гарного дня!

You Might Also Like

Leave a Reply