Стиль життя 16 Серпня, 2018

Інстаграм детокс: 7 днів справжнього життя

Детокс від інстаграму. Мої враження.

Інстаграм – це класно, корисно, розважально, заздрісно, натхненно, мотиваційно і часо-пожирально. А що час – найцінніший ресурс, інстаграм детокс – практика, важливість якої можна прирівняти до щопіврічних профілактичних походів по лікарях. Мені припекло влаштувати інстаграм детокс на 7 днів. Вражень достатньо!

Як там моя подруга?

Більшість з нас вже давно перейшли на етап, коли розповідаючи комусь про досвід якоїсь жінки з інстаграму, кажемо “а от моя знайома“. Хоча вона нам і близько не знайома. Відколи розробники додали в інстаграм фішки, які раніше були визначальними для інших мереж, тепер в інста можна просто жити.

Фотки подивитись, як у Vk. Відео переглянути замість YouTube. Подуркувати з масками без Snapchat. Поділитись класними посиланнями не лише у Messenger. Зберегти на потім цікаві пости, як у Pinterest. Показати свій день моментами, як у Messenger Stories. Зробити відеодзвінок, як у Skype. Така широка функціональність. Невже одні плюси?

Як можна бути такими ідеальними?

Завдяки інстаграму, я знайшла багатьох класних людей, що стали моїм натхненням. Саме в інстаграмі я продавала свої закладки. Завдяки інста я знайшла декілька класних вакансій, надихнулась веганством, познайомилась ближче з цікавими людьми. Та як би класно це все не звучало, але інстаграм також став і моїм наркотиком. Завдяки йому, я не написала десяток постів, не здала вчасно декілька статей і не написала жодної сторінки книжки.

Детокс від інстаграму. Мої враження.

На відміну від нуднуватого Facebook, незрозумілого мені Twitter і схожого на телевізор YouTube, Instagram окупував мій час у телефоні. Проводячи години у чужих життях, я отримую штучну реальність. Мене закидує рекламою. Ложечкою мені в голову закладають необхідні бажання і думки. Диктують стиль, уподобання і вибори. А ще призвичаюють до коротких текстів, егоїзму та певної обмеженості. Зрозумівши, що хочу змін, я видалила інстаграм на тиждень. І ці 7 днів були дуже класними.

Я витримаю інстаграм детокс?

У перший день рука за звичкою тягнулась до телефону. Не знаходячи градієнтної іконки, я просто гортала програми туди-сюди і заблоковувала телефон. Блін, що ж зі мною? Невже я залежна від мережі? Налякалась. Переключила себе на читання, роботу по дому і активну увагу до дитини.

Наступні дні про інстаграм якось забулось. Я багато часу проводила на вулиці і майже не користувалась телефоном. Було класно жити власним життям, не думаючи “а що сталось з тією, а як справи у ще когось там“. Я не стала раптово супертворчою і моя продуктивність різко не підвищилась. Тим не менше, я насолоджувалась моментом – була тут і зараз. Я уважно слухала розмови. Я не відволікалась від ігор з дитиною. Я стала спокійнішою врешті-решт.

А коли пройшов тиждень, я знову завантажила собі додаток на телефон. Чесно кажучи, було цікаво що нового трапилось. Але як виявилось, я нічого важливого не пропустила. Перевіряючи стрічку новин кожні кілька годин, думаю, що роблю щось важливе – слідкую за подіями, залишаюсь в курсі останніх трендів і таке інше. Насправді, світ інстаграму спокійно живе і без мене.

Жити без інстаграму мені сподобалось. Хочу зменшити його кількість у своєму житті до мінімуму. І ще час від часу робити детокси від усіх соціальних мереж.

Ви робили такі детокси? Як враження?

You Might Also Like

Leave a Reply