Стиль життя 28 Лютого, 2020

6 переконань, які роблять моє життя кращим

Переживання, хвилювання, поразки та перемоги. Нам не зрозуміти один одного, поки не поміняємось життями, а заодно досвідами й характерами. Але є те, що нас об’єднує  можливість навчитись насолоджуватись життям. Ось декілька дій, які роблять моє життя кращим.

Ранні підйоми

Година не має значення. Можливість побути наодинці, послухати й почути себе — найцінніший ресурс на день. Прокинутись, поки хлопці ще під ковдрами, пити водичку з лимоном, медитувати, читати новини, робити мінімальну зарядку, писати. Такий мій ідеальний початок дня. 

Це можливість побути в тиші. Без мереж. Пробували щось з цього списку? Медитація, молитва, ранкові сторінки, зарядка, біг? Ділися досвідом у коментарях.

Зміна переконань

Ти віриш у казку в реальному житті? Я вірю. Раніше картала себе за наївність. А зараз розумію, що картати не треба. Навпаки, варто радіти, що я змогла зберегти у собі дитячу впевненість, що все буде добре. Бо що насправді живе у твоїй голові? Які переконання заважають перенестись на інший рівень життя?

Треба бути реалістом.
Чудес не буває.
Всі хворіють.
Таке життя.
Гроші — зло.
Люди розходяться.

І так далі.

Ці та інші переконання часто так псують життя. Я не кажу, що вони неправдиві. Я просто пропоную написати список власних переконань, які формують твою реальність. А ще створити список найнеймовірніших та найбажаніших планів на життя. А потім глянути чи ці списки не заперечують один одного.

Цього року я почала малювати. Я забрала з голови думку моїх друзів, про те що я лише все пробую і кидаю. Це звісно, правда (я пробувала вишивати, фотографувати, знімати відео, кататись на велосипеді, йожитись, готувати лише здорову їжу, в’язати, продавати закладки…).

Але не факт, що така правда пошириться й на малювання. Потім довелось забрати переконання, що я негарно малюю. А потім стало легше. Бо я не кладу собі планів. Я просто малюю і насолоджуюсь цим. Можливо, у мене щось вийде. Можливо, ні. Але я щаслива, коли пробую.

Переконання, які роблять життя кращим.

Все в мені

Я прийняла думку “Якщо тебе дратує якась риса характеру іншої людини, вона є в тобі”. Це така правда. Мене дратують дуже стулені люди, бо я сама часто є стуленою. Мене дратує, що люди просто живуть з проблемами, а не вирішують їх. Чому? Це ж їхнє життя. Яка мені справа? Та просто глибоко в душі я розумію, що сама маю купу недоліків і проблем, на які заплющую очі, відкладаючи їх на задній план.

Тож якщо тебе дратує якась пліткарка, подумай як часто обговорюєш когось за спинами. Дратує якийсь чиновник-злодій? Запитай себе чи були випадки, коли ти брав щось чуже (від фізичних речей і коштів до піратських фільмів і їжі на пробу через прилавок). Бісять чиновники? А як часто ти намагаєшся обійти систему, відвоювати накрадене чи взяти те, що тобі ніби-то належить по праву?

Думати тут можна довго. Мені допомогло ловити себе на негативних емоціях і намагатись знайти їхню причину. Наприклад, обговорюю інших. Чому допускаю, що моє власне життя таке нудне? Заздрю. Що з моїм вибором не так, що я вважаю вибір інших людей кращим? Лінуюсь. Це фізична втома? Чи я просто лінько? Чи я не хочу робити саме цю справу?

І це допомагає!

Хто я насправді

Перестань визначати себе тим, що кажуть інші. “Мені часто казали, що я скромний.” “Всі кажуть, що я маю працювати з людьми – я дуже співчутлива.” “Мої батьки вважають, що жити окремо – нелогічно.”

І все в тому дусі.  Якщо визначати себе лише тим, що кажуть інші, ніколи не робитимеш того, чого насправді хочеш ти. Доведеться бути сумішшю очікувань різних людей. 

Час є завжди

Це ми ним користуємось. Обираючи між різними справами, ми просто показуємо, що для нас важливіше. У більшості випадків, “у мене немає часу” означає просто “я не хочу/не готова”.

Як бути щасливим.

У пріоритеті

Те, що сьогодні – особиста трагедія, завтра здаватиметься неважливим. Це звісно перебільшене твердження, але головну суть воно зберігає. Пам’ятаю, як в університеті перед якимись хвилюючими іспитами чи просто парами подруга мені казала “Таня, ну от чесно, чи буде це для мене мати значення через 5 років?” І в більшості випадків, це таки не мало значення. Ні завалений тест, ні невивчений текст.

Зараз щось схоже. Наскільки велике значення має те, що хтось знову забув викинути сміття чи загубив гаманець? Іноді це стає приводом для велетенської сварки. Іноді можна нагадати собі, що це не так і важливо.

Як емоційна людина, я швидко спалахую. Хтось щось скаже чи я щось надумаю і ось мене вже несе на хвилі емоцій, кидаючи у вир то смутку, то гніву, то радості. І я виборсуюсь, намагаючись залишитись на поверхні. А потім нарешті штиль. Але я вже інша. На кораблі залишки сварок чи наслідки прийнятих рішень. А вищезгадані 6 переконань допомагають залишатись на плаву, зберігаючи спокій.

You Might Also Like

Leave a Reply