Історії 5 Березня, 2020

Про Плаксу і Пхиксу. Магічна казка, щоб дитина не плакала

Казочка для дітей, які люблять пхикати і плакати.

Пхикса і Плакса жили у дерев’яній хатинці на вершечку гори. Звідти було видно все село, кожну хатинку, кожнісіньку травинку, усіх чемних і нечемних. Пхикса любила доглядати за садком, прибирати вдома і читати книжки. Плакса обожнювала плавати у ставку і готувати млинці. Але на це у них було дуже мало часу. Адже вони мусіли слідкувати за порядком у селі внизу гори.

Як тільки у селищі знизу якесь чорноволосе хлопченя відмовлялось від обіду, вуха нашорошувала Пхикса.

– О, їсти не хоче. Напевно, мама знову приготувала отой суп з овочами, що Петруньо так любить випльовувати. Він певне шоколаду хоче замість супу. Іду, гляну що там. Чим зможу допоможу.

Додому Пхикса поверталась вже з повним пузом.

– Смачний був суп? — питала Плакса.

– Ще б пак, — відповіла Пхикса, погладжуючи свій живіт. – А вареники які. А торт вафельний зі згущеним молоком, що я забрала з їхньої комори… Чую, Петруньо каже “Я не хочу…” і скиглить так мелодійно. Ну, думаю, навіщо дитину мучити. І з’їла торт. Завтра мама збирається печиво кукурудзяне пекти. То я і завтра зазирну. Що добру пропадати.

У п’ятницю вже Плаксі довелось спускатись з гори. Вона заплела своє довжелезне кучеряве волосся у міцну косу і побігла вниз, видзенькуючи відрами. Повернулась близько опівночі, коли все село вже поринуло в сон і навіть у Петруневій хатинці згасло світло.

– Де ти вешталась? — позіхнула Пхикса сестрі, повертаючись у ліжку.

– Та черпала воду біля місточка. Петруньо пів дня плакав, бо не хотів лягати спати. Наплакав ціле озеро сліз і воно затопило домівку бобренят. Я залізла під міст і все зайве вичерпала.

Плакса втомлено опустилась на ліжко. Вона була мокра, як хлющ. Пішла сушитись до каміна, поки Пхикса готувала їй гарячий чай.

Субота виявилась особливо вдалою. Майже всі тати сьогодні залишились вдома, тому дітям не було коли ні скиглити, ні плакати. Вони грали у м’яча, ходили на пікніки, будували хатку на дереві. А Пхикса і Плакса нарешті займались своїми улюбленими справами. Пхикса прибирала, а Плакса готувала млинці. Завтра у них буде чудовий день. Якщо звісно якийсь Петруньо не розхничеться!

You Might Also Like

Leave a Reply